Olvasóink értékelése: / 0
ElégtelenKitűnő

Magyarország egyik legfontosabb nemzetstratégiai célja a kulturális alapellátás kiszélesítése és ennek segítségével a nemzeti identitás megerősítése a tanulókban. E célok megvalósítása érdekében indult útjára az európai viszonylatban is egyedülálló Lázár Ervin Program. Ennek keretében szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül minden, az 1-8. évfolyamon tanuló általános iskolai diák részére tanévenként egy alkalommal ingyenesen biztosítja a színházi, tánc- és cirkuszi előadások, komolyzenei hangversenyek, muzeális intézmények, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyei látogatásának élményét.

A Lázár Ervin Programhoz kapcsolódva 2022. február 16-án Szolnokon több, mint 100 tanulónk nézhette meg Fazekas Mihály klasszikus elbeszélő költeményének, a Lúdas Matyinak színpadra koreografált változatát.